English (Basketball)
drive [correct, noun]; penetration [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Basket-ball)
pénétration [correct, feminine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Básquetbol)
penetración [correct, feminine noun]