English (Skating)
reverse split [correct]; RFI [correct]
OBS: pairs
OBS: Figure skating term(s).
French (Patinage)
écarté inversé [correct, masculine noun]; DAVI [correct]
OBS: couple
OBS: Terme(s) de patinage artistique.