English (Fencing)
on the ground! [correct]; ground! [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Escrime)
par terre ! [correct]; terre! [correct]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Esgrima)
en el suelo [correct]; ¡tierra! [correct]; ¡suelo! [correct]