English (The Nose (Medicine))
arhinencephalia [correct]; arrhinencephaly [correct]; arrhinencephalia [correct]; arhinencephaly [correct]
DEF: Congenital absence of the rhinencephalon.
French (Nez (Médecine))
arhinencéphalie [correct, feminine noun]; arrhinencéphalie [correct, feminine noun]
DEF: Absence des fosses nasales.
Spanish (Nariz (Medicina))
arrinencefalia [correct, feminine noun]