English (Informatics)
acceptance [correct]; receipt
French (Informatique)
réception [correct, feminine noun]; acceptation [correct, feminine noun]
Spanish (Informática)
aceptación [correct, feminine noun]; recepción [correct, feminine noun]; entrada [feminine noun]