English (Fencing)
line [correct, noun]; line of fencing [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Escrime)
ligne [feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Esgrima)
línea [correct, feminine noun]; línea de esgrima [correct, feminine noun]