English (Lichens)
wrinkled loop lichen [correct]
OBS: A lichen of the family Parmeliaceae.
French (Lichens)
hypotrachyne bleuâtre [correct, feminine noun]; boucle bleuâtre [proposal, feminine noun]
OBS: Lichen de la famille des Parmeliaceae.