English (Penal Administration)
commit [correct]; imprison [correct]
French (Administration pénitentiaire)
incarcérer [correct]; faire incarcérer [correct]; emprisonner
Spanish (Administración penitenciaria)
encarcelar [correct]; recluir [correct]; apresar [correct]