English (Racquet Sports)
base [noun]
OBS: Badminton term.
OBS: Facilities/equipment.
French (Sports de raquette)
bouchon [masculine noun]; base [feminine noun]; tête du volant [feminine noun]
OBS: Termes de badminton.
OBS: Installations/matériel.