English (Translation (General))
meld [correct, noun]; blend [correct, noun]; combination [correct]
French (Traduction (Généralités))
mélange [correct, masculine noun]; fusion [correct, feminine noun]; alliance [correct, feminine noun]; union [correct, feminine noun]; combinaison [correct, feminine noun]; association [correct, feminine noun]; alliage [correct, masculine noun]; mixtion [correct, feminine noun]; assemblage [correct, masculine noun]
Spanish (Traducción (Generalidades))
mezcla [correct, feminine noun]; fusión [correct, feminine noun]; combinación [correct, feminine noun]