English (Shooting (Sports))
fog [correct, noun]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
mirage [masculine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
niebla [correct, feminine noun]; bruma [correct, feminine noun]