English (Botany; Biotechnology)
dimorphic [correct]; dimorphous [correct]
DEF: Of two forms.
French (Botanique; Biotechnologie)
dimorphe [correct]
Spanish (Botánica; Biotecnología)
dimorfo [correct]; dimórfico [correct]