English (Diving)
opening [correct]; drop [correct, noun]; come out [correct, noun]; kick out [noun]
French (Plongeon)
ouverture [feminine noun]
Spanish (Salto (Deportes acuáticos y náuticos))
extensión [correct, feminine noun]