French (Vocabulaire général)
tort [masculine noun]; trouble [masculine noun]; préjudice [masculine noun]; souffrance [feminine noun]; mal [masculine noun]
Spanish (Vocabulario general)
daño [correct, masculine noun]; perjuicio [correct, masculine noun]