English (Cycling)
layout [correct]; outline [correct]
French (Cyclisme)
parcours [correct, masculine noun]; tracé [correct, masculine noun]
Spanish (Ciclismo)
disposición [correct, feminine noun]; configuración [correct, feminine noun]