English (Cycling)
chase [correct, noun]
OBS: Facilities/equipment.
French (Cyclisme)
chasse [feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Ciclismo)
caza [correct, feminine noun]; persecución [correct, feminine noun]