English (Computer Display Technology)
antiglare [correct, adjective]; glare-free [correct, adjective]; anti-dazzle [correct, adjective]; antiflare [correct]; non-reflecting [correct]; anti-glare [correct]
French (Techniques d'affichage (Ordinateurs))
antireflet [correct, adjective]; anti-reflet [correct, adjective]; anti-éblouissant [correct, adjective]