English (Shooting (Sports))
spring [correct, nom]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
ressort [nom masculin]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
resorte [correct, nom masculin]