English (Immunology)
pure polysaccharide vaccine [correct]; PRP [correct]; PRP vaccine [correct]; PRP-D vaccine [correct]
OBS: Canada Diseases Weekly Report.
French (Immunologie)
vaccin polysaccharidique purifié [correct]; PRP [correct]; vaccin PRP-D [correct]
OBS: Rapport hebdomadaire des maladies au Canada.