English (Soccer (Europe: Football))
rocklike defence [correct]; rocklike defense [correct]
French (Soccer (Europe : football))
béton [correct, nom masculin]
Spanish (Fútbol)
defensa catenaccio [correct, nom féminin]; cerrojo [correct, nom masculin]