English (Translation (General))
meld [correct, verbe]; blend [correct, verbe]; combine [correct]; incorporate [correct]
French (Traduction (Généralités))
mélanger [correct]; combiner [correct]; réunir [correct]; incorporer [correct]; unir [correct]; allier [correct]; associer [correct]; marier [correct]
Spanish (Traducción (Generalidades))
mezclar [correct]; combinar [correct]; juntar [correct]; unir [correct]; incorporar [correct]