English (Sports (General))
are you ready? [correct]; ready? [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Sports (Généralités))
êtes-vous prêts ? [correct]; prêts ? [correct]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Deportes (Generalidades))
¿listos? [correct]